PlaterNówka nr 01/21  

 1 21

   

BUFET  

   

Dla obsługi  

   

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

   

Licznik odwiedzin  

3950164
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
W sumie
382
891
1273
27522
3950164

Twój adres IP to: 18.212.120.195
Pn 2021-11-29 10:42:44
   
godlo_polski1.png
   

Święto pięknego słowa

Szczegóły

  

 

 

 

 

Finał V Powiatowego Konkursu Recytatorskiego w naszej szkole

8 kwietnia w naszej szkole odbył się finał V Powiatowego Konkursu Recytatorskiego. Gościliśmy organizatorów konkursu, 22 uczestników, uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu piaseczyńskiego oraz ich opiekunów – nauczycieli, pod kierunkiem których przygotowywali się do tegorocznych recytatorskich zmagań. Motto konkursu w roku bieżącym brzmiało: ,,Gdy rozum śpi, budzą się upiory”, wybrane przez uczniów teksty dotyczyły zjawisk nadprzyrodzonych, prezentowały doznania mistyczne, wprowadzały nastrój niesamowitości
i grozy. Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy etapu szkolnego: Monika Anuszewska z I b, Tomasz Kalinowski z II b oraz Paweł Piechociński z I e.

W czasie obrad jury został zaprezentowany przygotowany specjalnie na ten dzień program muzyczny, w którym wystąpili: absolwent naszej szkoły Łukasz Ostrowski – muzyk multiinstrumentalista, nauczyciel języka angielskiego w naszej szkole pan Marek Mikucki - w czasie wolnym – kompozytor i gitarzysta oraz Iza Bojańczyk z klasy II d i Paula Sobczak z klasy I b. Moment ogłaszania wyników był szczególnie emocjonujący – okazało się bowiem, że dwoje naszych uczniów zostało laureatami. Pierwsze miejsce w V Powiatowym Konkursie Recytatorskim zajął Tomasz Kalinowski, drugie Monika Anuszewska ex aequo z Karolem Osicą z Zespołu Szkól Nr 1 w Piasecznie. Wyróżnienia otrzymali: Rafał Muranowski z Zespołu Szkół Nr 1 w Piasecznie, Anna Wojciechowska z Zespołu Szkół RCKU w Piasecznie oraz Joanna Majewska ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego.

Po zakończeniu konkursu jego uczestnicy oraz uczniowie klasy II b wzięli udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez pana Waldemara Obłozę – aktora i przewodniczącego tegorocznego konkursu.

   
© Zespół Szkół Nr 2 im. Emilii Plater, Robert Smoliński