Aktualne wydanie PlaterNówki  

   

Archiwum  

   

BUFET  

   

Dla obsługi  

   

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

   

Licznik odwiedzin  

2815609
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
W sumie
297
682
3956
14304
2815609

Twój adres IP to: 34.229.126.29
Cz 2019-06-20 10:55:34
   
   

   
godlo_polski1.png
   

Polski Związek Niewidomych

Szczegóły

W dniu 12.12.2018 klasa II c była na wycieczce z wychowawcą p. J. Natorskim i p. B. Bętkowską na wycieczce zawodowej w Polskim Związku Niewidomych. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach pt. „Laboratorium ciemności”, prowadzonych przez p. Grażynę i niewidomego p. Rafała.

W ich trakcie młodzież mogła dowiedzieć się, jak funkcjonują w życiu osoby niewidome i słabo widzące. Mieliśmy także okazję obserwować bardzo ciekawy pokaz korzystania z alfabetu Braille’a i z innych urządzeń ułatwiających im życie jak „mówiący zegarek”, urządzenie odczytujące kolor ubrania, itp. Prowadzący warsztaty udzielili wielu ważnych rad dotyczących obsługi klientów niewidomych i słabo widzących uwzględniających ich wrażliwość wynikającą z tego rodzaju niepełnosprawności. Dwugodzinne zajęcia upłynęły bardzo szybko, młodzież chętnie zostałaby jeszcze, ale czekała już następna grupa...      

Gorąco polecamy innym klasom.

   
© Zespół Szkół Nr 2 im. Emilii Plater, Robert Smoliński