Nowe wydanie PlaterNówki nr 3/19  

 platernowka319

   

BUFET  

   

Dla obsługi  

   

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

   

Licznik odwiedzin  

2999666
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
W sumie
148
1524
9342
32626
2999666

Twój adres IP to: 18.205.176.85
So 2019-11-23 03:42:30
   
godlo_polski1.png
   

Włosi w naszej szkole

Szczegóły

18.10.2019 r. gościliśmy dyrektorów i nauczycieli włoskich szkół ponadpodstawowych z Rzymu i Ladispoli wraz z panią burmistrz XIII dzielnicy Rzymu, a także przedstawicieli piaseczyńskich władz samorządowych. Z tej okazji został zaprezentowany program artystyczny zatytułowany „La musica è la lingua del mondo - Muzyka jest językiem świata”, przygotowany przez panie: Agnieszkę Kłobuchowską, Agatę Mikowską i Elżbietę Samsel.

Występ rozpoczął się odśpiewaniem hymnów Włoch i Polski. Fakt odśpiewania przez młodzież włoskiego hymnu w oryginale spowodował łzy wzruszenia w oczach naszych gości, którzy włączyli się do wspólnego śpiewu. W dalszej części programu zabrzmiały piosenki włoskie i polskie w wykonaniu solistów z klas pierwszych i trzecich. Wstęp i komentarz wiążący całość wygłoszony został w obu językach, co zyskało uznanie włoskiej delegacji.  Goście docenili to, że  występujący zaprezentowali  piosenki w ich rodzimym języku i nagradzali wykonawców gromkimi brawami. Po programie była okazja do chwili rozmowy z naszymi artystami, którym Włosi okazali wiele serdeczności. Na zakończenie zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek przygotowany przez uczennice klas IC, IIIC i IVC pod kierunkiem p. Beaty Bętkowskiej.

   
© Zespół Szkół Nr 2 im. Emilii Plater, Robert Smoliński