PlaterNówka nr 8/20  

 plater082020

   

BUFET  

   

Dla obsługi  

   

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

   

Licznik odwiedzin  

3253829
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
W sumie
46
1177
6795
33702
3253829

Twój adres IP to: 18.207.254.88
Pt 2020-05-29 12:45:13
   
godlo_polski1.png
   

Włosi w naszej szkole

Szczegóły

18.10.2019 r. gościliśmy dyrektorów i nauczycieli włoskich szkół ponadpodstawowych z Rzymu i Ladispoli wraz z panią burmistrz XIII dzielnicy Rzymu, a także przedstawicieli piaseczyńskich władz samorządowych. Z tej okazji został zaprezentowany program artystyczny zatytułowany „La musica è la lingua del mondo - Muzyka jest językiem świata”, przygotowany przez panie: Agnieszkę Kłobuchowską, Agatę Mikowską i Elżbietę Samsel.

Występ rozpoczął się odśpiewaniem hymnów Włoch i Polski. Fakt odśpiewania przez młodzież włoskiego hymnu w oryginale spowodował łzy wzruszenia w oczach naszych gości, którzy włączyli się do wspólnego śpiewu. W dalszej części programu zabrzmiały piosenki włoskie i polskie w wykonaniu solistów z klas pierwszych i trzecich. Wstęp i komentarz wiążący całość wygłoszony został w obu językach, co zyskało uznanie włoskiej delegacji.  Goście docenili to, że  występujący zaprezentowali  piosenki w ich rodzimym języku i nagradzali wykonawców gromkimi brawami. Po programie była okazja do chwili rozmowy z naszymi artystami, którym Włosi okazali wiele serdeczności. Na zakończenie zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek przygotowany przez uczennice klas IC, IIIC i IVC pod kierunkiem p. Beaty Bętkowskiej.

   
© Zespół Szkół Nr 2 im. Emilii Plater, Robert Smoliński