*** UWAGA*** W związku z przebudową szkoły nie można będzie dodzwonić się do szkoły. Prosimy o kontakt za pomocą poczty e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. *** UWAGA***

PlaterNówka nr 9/20  

 plater092020

   

BUFET  

   

Dla obsługi  

   

Odwiedza nas 2 gości oraz 0 użytkowników.

   

Licznik odwiedzin  

3300910
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
W sumie
64
865
4773
8006
3300910

Twój adres IP to: 3.235.22.210
Pt 2020-07-10 04:05:28
   
godlo_polski1.png
   

Kolejne spotkanie z Afryką Środkową - Rwanda

Szczegóły

20 listopada 2019 w ramach cyklu „Spotkajmy się w bibliotece” miała miejsce kolejna wizyta podróżnika, pana Marcina Mińkowskiego.  Tym razem zabrał nas w podróż do Rwandy, niewielkiego państwa w środkowej Afryce. 

Początkowo na slajdach ujrzeliśmy zielony, górzysty kraj, skrajnie inny od naszych wyobrażeń o nim. Jednak spotkanie dotyczyło głównie sytuacji politycznej w tym kraju i konfliktu na tle etnicznym pomiędzy plemionami Hutu i Tutsi, mającym miejsce w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. Pan Mińkowski  na przykładzie wspomnianej wojny uświadomił nam, jak niewiele trzeba, żeby sąsiad podniósł rękę na sąsiada, ulegając propagandzie politycznej władzy. Okazało się, że we współczesnej Europie również łatwo doprowadzić do aktów nienawiści, kończących się niejednokrotnie rozruchami i przelewem krwi. Spotkanie z panem Marcinem Mińkowskim wzbudziło duże zainteresowanie, mimo iż  swoją tematyką odbiegało od dotychczasowych prelekcji podróżników zapraszanych do naszej szkoły.

   
© Zespół Szkół Nr 2 im. Emilii Plater, Robert Smoliński