*** UWAGA*** W związku z przebudową szkoły nie można będzie dodzwonić się do szkoły. Prosimy o kontakt za pomocą poczty e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. *** UWAGA***

plater092020

Twój adres IP to: 3.235.22.210
Pt 2020-07-10 05:26:46

Biegiem przez życie – spotkanie z Tomaszem Sobanią

13 grudnia 2019 roku, w ramach cyklu „Spotkajmy się w bibliotece”, uczniowie klasy I cp i I dp wzięli udział w spotkaniu z Tomaszem Sobanią,  zorganizowanym specjalnie dla naszej szkoły przez Bibliotekę Publiczną w Zalesiu Dolnym.

Tomasz Sobania to młody, 21-letni pisarz, który prowadzi bardzo aktywne życie i swoimi osiągnięciami i doświadczeniami chce się dzielić z innymi. Ma on na swoim koncie dwie książki fantasy: „Speculo” i „Nowy świt”, a także książkę "7 dni i 300 km biegu. Opowieść 19-latka". Ta ostatnia pozycja jest relacją z biegu do Sanktuarium w Saniago de Compostela w Hiszpanii.

Bieganie jest jego pasją, którą łączy z chęcią pomocy innym. Na przykład w ostatnie wakacje przebiegł 750 kilometrów w ciągu osiemnastu dni, codziennie pokonując dystans maratonu, czyli 42,195 km. Biegnąc z Zakopanego do Gdyni zbierał pieniądze i zachęcał do finansowego wsparcia chorej na raka Dominiki, matki trójki dzieci. Przeszkodą w realizacji jego zamierzenia nie było nawet cierpienie spowodowane licznymi kontuzjami i zmęczeniem.

Pan Sobania opowiadał uczniom nie tylko o swoich książkach i pasji biegania, ale również o tym, że był uczestnikiem Rejsu Niepodległości na słynnym Darze Młodzieży. Mówił o przygodach z tym związanych, a także o swoim udziale w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie w 2019 roku.
          Przewodnią myślą spotkania z panem Tomkiem było pokazanie młodym ludziom, jak ważne w życiu są marzenia i dążenie do nich wbrew  trudnościom. Liczy się upór i ciężka praca.