PlaterNówka nr 4/19  

 platernowka419

   

BUFET  

   

Dla obsługi  

   

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

   

Licznik odwiedzin  

3079653
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
W sumie
1722
1387
11952
26726
3079653

Twój adres IP to: 18.232.55.175
So 2020-01-18 07:46:59
   
godlo_polski1.png
   

Szlachetna paczka 2019

Szczegóły

Nasz Zespół Szkół po raz trzeci zaangażował się w ogólnopolską akcję SZLACHETNA PACZKA. Spośród wielu tysięcy potrzebujących wybraliśmy rodzinę Pani Marii. W ciągu trzech tygodni zebraliśmy 1432,82zł oraz 35 kartonów pełnych artykułów spożywczych, środków czystości, ręczników, kompletów pościeli, kołdry oraz osobistych upominków. Pieniądze przeznaczyliśmy na zakup łóżka. Dzięki zaangażowaniu jednego z rodziców naszych uczniów wszystko dostarczyliśmy w piątek; 6 grudnia br. do magazynu w Pałacu Mała Wieś, 05-622 Belsk Duży.

Z relacji lidera wynika, że  podczas wnoszenia paczek do domu pani Maria była bardzo zaskoczona ilością pudełek. Nie spodziewała się aż tak dużej ilości wszystkiego. Zuzia szybko rozpakowywała prezenty szukając rzeczy dla siebie. Kiedy otworzyła karton z książkami i ogromem przyborów szkolnych była wniebowzięta. Bardzo ucieszyła się z wielkiej ilości słodyczy - powiedziała, że wystarczy jej chyba na pół roku. Od razu zaniosła dziadkowi wafelka.Tak samo zrobiła z upominkiem dla dziadka - pomogła mu go otworzyć. Dziadek powąchał perfumy, pokiwał głową znakiem, że spodobały mu się, a na jego twarzy pojawił się uśmiech niewidziany od dawna.

Słowo od Rodziny

"Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy przyczynili się do utworzenia dla nas paczki. Jesteśmy bardzo zaskoczeni i onieśmieleni Państwa dobrocią i otwartym sercem dla naszej rodziny. Sprawiliście nam Państwo ogromną radość, dzięki Państwu możemy wreszcie opłacić rachunki i nie martwić się o zakupy na obiad. Dziękujemy."

Z fotorelacji widać Ich ogromną radość oraz szczęście. Rodzina jest ogromnie wdzięczna i cieszy się z każdej rzeczy. Nasze zaangażowanie i chęć niesienia pomocy jest niesamowita. Mamy nadzieję, że zbliżające się święta będą niezapomniane dla Zuzi, jej mamy i dziadka .

Udział w akcji „Szlachetna Paczka” to była dla nas lekcja wrażliwości, empatii i otwarcia na potrzeby drugiego człowieka. Większość z nas odrobiła tę lekcję na „szóstkę”.

20191206 081023

   
© Zespół Szkół Nr 2 im. Emilii Plater, Robert Smoliński