Twój adres IP to: 18.212.120.195
Pn 2021-11-29 08:57:31

Zbieraj, aby pomagać!

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie

Codziennie miliony plastikowych nakrętek lądują w koszach na śmieci.
A można je przecież wykorzystać w znacznie lepszy sposób, np. do działań charytatywnych.

Nasza szkoła włączyła się w akcję zbierania plastikowych nakrętek na rzecz Wojtka – chłopca z autyzmem. Wojtuś jest bratem naszego absolwenta. Chłopiec musi być objęty intensywną opieką logopedyczną, psychologiczną, pedagogiczną i terapią  integracji sensorycznej. Potrzebna jest również intensywna rehabilitacja z powodu obniżonego napięcia mięśniowego.

Plastikowe nakrętki od napojów, oleju, kawy rozpuszczalnej lub detergentów  są w każdym domu. Ich zbiórka jest prosta i nie wymaga od osób biorących w niej udział dużego zaangażowania. To akcja charytatywno-ekologiczna, do której może włączyć się każdy.

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji. Po powrocie do nauki w szkole prosimy o przynoszenie nakrętek do szkolnej biblioteki.