• Dzień otwarty w Platerówce

• Za nami kolejny już udany dzień otwarty dla kandydatów do szkoły. 16 kwietnia licznie odwiedzili nas ósmoklasiści wraz z rodzicami. Uczniowie poszczególnych klas z dużą wprawą i niekwestionowanym wdziękiem  zaprezentowali ofertę edukacyjną Platerówki na rok szkolny 2024/2025 oraz humorystyczną scenkę "Moja wielka grecka wycieczka". W drugiej części spotkania goście mogli obejrzeć szkołę oraz porozmawiać o niej z uczniami i nauczycielami. Było ciekawie, gwarnie, radośnie. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy organizowali wydarzenie i wzięli w nim udział.

Ósmoklasistów zachęcamy, by dołączyli do nas. W zakładce "Kandydat" można znaleźć szczegółowe informacje na temat naszej oferty i zasad rekrutacji.

• Klasa patronacka

• Zainicjowana przez Panią Annę Zasowską współpraca naszej szkoły z siecią hoteli Arche reprezentowaną przez dyrektora Rafała Wardę zaowocowała podpisaniem umowy, zgodnie z którą klasa 1C - kształcąca w zawodach technik hotelarstwa i technik organizacji turystyki - od roku szkolnego 2024/2025 zostanie objęta patronatem sieci hoteli Arche.

Celem współpracy jest podniesienie jakości kształcenia zawodowego i zapewnienie jego wysokiej efektywności.

Umowa przewiduje wizyty zawodoznawcze, szkolenia dla nauczycieli w siedzibie przedsiębiorstwa oraz wizyty pracowników firmy w szkole, organizowanie konkursów, wsparcie uczniów w realizacji projektów, doposażenie szkoły w profesjonalne oprogramowanie umożliwiające rozwijanie umiejętności w warunkach zbliżonych do rzeczywistych miejsc pracy.

• Współpraca z SGGW

• 11 marca nasza szkoła podpisała porozumienie o współpracy z Wydziałem Ekonomicznym  Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. W spotkaniu uczestniczyli dr hab. Marcin Ratajczak - dziekan wydziału, dr inż. Agnieszka Tul - Krzyszczuk, dyrektor Małgorzata Mardas oraz wicedyrektor Anna Zasowska. W ramach współpracy, zainicjowanej przez Panią Zasowską, nasi uczniowie i nauczyciele będą - między innymi - mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach, seminariach, kursach i innych projektach realizowanych przez SGGW. Składamy ogromne podziękowania  za  otwartość i liczymy na owocną współpracę.

• W sercu mądrości

• W marcu 2024 roku w naszej szkolnej bibliotece prezentujemy bardzo ciekawą wystawę zatytułowaną „W sercu mądrości”, której użyczyła nam Biblioteka Publiczna w Piasecznie. Wystawa prezentuje najpiękniejsze wnętrza biblioteczne świata, zabytkowe i nowoczesne, a niektóre z nich wyglądają jak prawdziwe galerie sztuki. Koniecznie zajrzyjcie do naszej galerii z pięknymi bibliotekami. Zobaczyć można m.in. Bibliotekę Narodową Francji w Paryżu, Bibliotekę im. George’a Peabody’ego w Baltimore czy Bibliotekę Główną w Stuttgarcie.
            Zapraszamy do szkolnej biblioteki.

Piątek 26.04.2024