1949

Pt 2018-02-23 03:03:05

Czesław Bogdański

Czesław Bogdański - aktor

26 września 2012 roku uczniowie kasy Ib z panią dyr. Małgorzatą Mardas i panią Katarzyną Łątką spotkali się w bibliotece z aktorem Czesławem Bogdańskim.

Gość jest absolwentem dawnej „Platerówki” i z radością podzielił się z nami swoimi wspomnieniami o szkole i nauczycielach. Wspomniał o psotach, jakie robili z kolegami…

Pan Bogdański opowiadał też o swojej pracy w Teatrze Polskim w Warszawie oraz w audycji „Podwieczorek przy mikrofonie”. Wspominał kolegów – aktorów, z którymi grywał i swoje role – teatralne i estradowe. Dzielił się z uczniami tajnikami warsztatu aktorskiego, recytował fragmenty wierszy i opowiadał anegdoty.

Udzielił też wskazówek, jak należy interpretować teksty satyryczne. Spotkanie przebiegało w pogodnej, miłej atmosferze.