2079

Pn 2018-05-21 07:24:55

Spotkanie z Ernestem Bryllem

Spotkanie z Ernestem Bryllem

2 października 2014 roku w ramach cyklu „Spotkajmy się w bibliotece” odbyło się spotkanie z Ernestem Bryllem.

Zostało ono zorganizowane przez Annę Waszczuk i Agnieszkę Kłobuchowską we współpracy z Elżbietą Samsel, Renatą Skórnicką i Beatą Bętkowską. Nasz gość, to człowiek wielu talentów i zainteresowań: poeta, dramatopisarz, krytyk filmowy, autor tekstów piosenek i musicali, a także dyplomata. Odznaczony między innymi Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski i Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

W spotkaniu uczestniczyły klasy II b1, III b i III d z nauczycielami oraz bibliotekarki z zaprzyjaźnionych szkół piaseczyńskich. Na początku wysłuchaliśmy piosenki pt. „Psalm stojących w kolejce” z tekstem Ernesta Brylla w wykonaniu naszych absolwentów. Później autor mówił o swojej twórczości, o literaturze i poezji nawiązując także do historii Polski. Opowiadał o swoich przyjaźniach z pisarzami, malarzami, kompozytorami, reżyserami, aktorami… Wspominał współpracę z Agnieszką Osiecką, Włodzimierzem Korczem, Jerzym Dudą-Graczem, Andrzejem Wajdą i Krystyną Jandą. Podzielił się z nami refleksjami i doświadczeniami z czasów pełnienia funkcji ambasadora Polski w Irlandii.

Uczniowie z uwagą i wielkim zainteresowaniem słuchali naszego gościa, zadawali pytania i z pewnością zapamiętają na długo tę szczególną lekcję literatury.

Niebawem odbędzie się spotkanie z kolejnym gościem – w miłej, kameralnej atmosferze biblioteki szkolnej.