Twój adres IP to: 35.172.217.174
So 2021-10-23 04:16:15

,,Spotkajmy się w bibliotece” – Mariola Pryzwan

W ramach cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi 17 kwietnia gościliśmy w naszej szkole panią Mariolę Pryzwan – autorkę książek biograficznych o Marii Dąbrowskiej, Halinie Poświatowskiej, Władysławie Broniewskim, Marii Kownackiej, Annie Jantar, Zbigniewie Cybulskim, Annie German.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klas IIIa i IIIb1. Pani Pryzwan wygłosiła dwie prelekcje – o Marii Pawlikowskiej Jasnorzewskiej oraz Annie German. W części dotyczącej poetki dwudziestolecia międzywojennego przedstawiła opowieść o jej dzieciństwie, młodości, literackich fascynacjach, klimacie domu rodzinnego, relacjach z mężczyznami jej życia. Duże zainteresowanie wzbudziła także opowieść o Annie German – piosenkarce, której ciekawe losy stały się kanwą serialu telewizyjnego; pani Mariola Pryzwan była konsultantką w czasie jego nagrywania. Po prelekcjach uczniowie zadawali autorce pytania dotyczące sposobu zbierania materiału do książek biograficznych, szczególnego charakteru pracy pisarza- biografa i wrażeń, jakie daje ,,chodzenie ścieżkami bohaterów”.