plater102020

Twój adres IP to: 3.238.190.82
Pn 2020-11-30 09:25:20

COVID-19

Procedury zachowania bezpieczeństwa i zasady funkcjonowania biblioteki szkolnej w czasie epidemii COVID-19

Obowiązki czytelników:

1. Do pomieszczenia biblioteki szkolnej mogą wchodzić wyłącznie uczniowie i pracownicy szkoły.
  2. Należy przestrzegać ogólnie przyjętych zasad bezpieczeństwa sanitarnego (stosować płyn dezynfekujący lub jednorazowe rękawiczki).
  3. Do biblioteki mogą wejść maksymalnie dwie osoby: jedna wypożyczająca, druga oczekująca. Należy przestrzegać ciągów komunikacyjnych oznakowanych taśmą na podłodze. Pozostałe osoby muszą oczekiwać na korytarzu w bezpieczniej odległości (1,5-2 m).
  4. Przy wypożyczaniu książek należy okazać kartę biblioteczną.
  5. Obowiązuje brak wolnego dostępu do półek. Zbiory podaje bibliotekarz.
  6. Czytelnicy mogą składać zamówienia na książki drogą elektroniczną za pośrednictwem programu MOL NET+. Książki należy odebrać osobiście w bibliotece w ciągu dwóch dni.
  7. Do odwołania zawieszone jest korzystanie z czytelni i stanowisk komputerowych.
  8. Z kserokopiarki uczeń może korzystać po uprzednim zdezynfekowaniu rąk.
  9. Wypożyczone książki czytelnik zwraca pojedynczo, podając je bibliotekarzowi, który skanuje i odkłada je do pudełka, aby zostały poddane kwarantannie.
  10. Czytelnicy, którzy wypożyczyli książki przed epidemią zobowiązani są do  ich zwrócenia. Dopiero po dokonaniu zwrotu będzie można wypożyczać kolejne pozycje.
  11. Czytelnikom zabrania się korzystania w bibliotece z telefonów komórkowych i innych urządzeń aktywowanych dotykiem.
  12. Czytelników obowiązuje dotychczasowy Regulamin Biblioteki w zakresie zasad wypożyczeń, dostępny na stronie internetowej szkoły.