*** UWAGA*** W związku z przebudową szkoły nie można będzie dodzwonić się do szkoły. Prosimy o kontakt za pomocą poczty e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. *** UWAGA***

plater082020

Twój adres IP to: 18.232.38.214
N 2020-06-07 04:23:20

Procedury zwalniania uczniów z zajęć lekcyjnych

Procedury zwalniania uczniów z zajęć lekcyjnych

1. Z uwagi na bezpieczeństwo uczniów wprowadza się procedury zwalniania z zajęć lekcyjnych
  2. Uczeń może być zwolniony z zajęć lekcyjnych:

uczeń niepełnoletni:

a)      na pisemny wniosek rodzica/opiekuna prawnego

b)      osobistą prośbę rodzica/opiekuna prawnego

uczeń pełnoletni:

a)      na pisemny wniosek rodzica/opiekuna prawnego

b)      osobistą prośbę rodzica/opiekuna prawnego

c)      na swój pisemny wniosek.

Uwaga: nie zwalnia się ucznia na prośbę kierowaną przez telefon.

1. Wniosek o zwolnienie ucznia z lekcji składany jest do:

- wychowawcy klasy

- podczas nieobecności wychowawcy do kadry kierowniczej szkoły (dyrektora,   wicedyrektora, kierownika szkolenia praktycznego).

1. Pozytywnie rozpatrzony wniosek o zwolnienie ucznia z lekcji odnotowywany jest przez wychowawcę w dzienniku elektronicznym jako nieobecność usprawiedliwiona
  2.  W przypadku zaistnienia nagłej sytuacji (choroba, złe samopoczucie) szkoła powiadamia telefonicznie rodziców/prawnych opiekunów. Ucznia odbiera rodzic/prawny opiekun lub osoba pisemnie przez niego upoważniona.
  3. W przypadkach zagrażających zdrowiu i życiu ucznia niezwłocznie wzywa się pogotowie ratunkowe i powiadamia rodziców/prawnych opiekunów.
  4. Dopuszcza się możliwość zwalniania uczniów (całej klasy) z ostatniej godziny lekcyjnej lub odwoływania zajęć z pierwszej godziny lekcyjnej, zgodnie z planem zajęć, w przypadkach podyktowanych nieobecnością nauczycieli lub z innych ważnych przyczyn uniemożliwiających zorganizowanie zastępstwa za nieobecnego nauczyciela. Wszystkie takie zdarzenia są odnotowane w dzienniku elektronicznym.
  5. Organizatorzy, opiekunowie konkursów i zawodów informują przynajmniej dzień wcześniej wychowawców o nieobecnościach uczniów. Wychowawca odnotowuje ten fakt w dzienniku używając symbolu zwolniony.
  6. Inna aktywność uczniowska realizowana na terenie szkoły w czasie zajęć lekcyjnych powinna być uzgodniona przez nauczyciela zwalniającego z nauczycielem prowadzącym lekcję. Nauczyciel prowadzący lekcję wpisuje do dziennika elektronicznego symbol zwolniony.