plater092020

Twój adres IP to: 54.236.59.154
Śr 2020-08-05 01:47:31

- klasa dziennikarska

uczniowie tej klasy realizują rozszerzony program nauczania historii i wiedzy o społeczeństwie oraz dodatkowo uczestniczą w zajęciach warsztatów dziennikarskich.

W ramach warsztatów dziennikarskich uczniowie "bawią się w dziennikarstwo", poznając tajniki tego zawodu, uczą się rzetelności odpowiedzialności za słowo redagując szkolną gazetkę, prowadząc radiowęzeł, czy też kręcąc krótkie formy filmowe. Zdobywają wiedzę na temat filmu, uczestnicząc w programie "Nowe horyzonty edukacji filmowej". Współpracują z lokalnymi mediami, spotykają się z dziennikarzami, mają realny wpływ na życie szkoły.

- klasa teatralna

uczniowie tej klasy realizują rozszerzony program nauczania historii i wiedzy o społeczeństwie oraz dodatkowo uczestniczą w zajęciach warsztatów teatralnych.

Zajęcia z warsztatów teatralnych pozwalają młodzieży rozwinąć - bądź ujawnić - zdolności artystyczne. Umożliwią im świadome odbieranie kultury, rozwijają myślenie krytyczne oraz pozwalają wykazać się kreatywnością. uczniowie poznają wybitne dzieła teatralne i filmowe. Zdobywają umiejętności takie jak np: swobodne wypowiadanie się przed większym audytorium, radzenie sobie z tremą, przyciąganie uwagi słuchacza, które zaprocentują w przyszłości niezależnie od tego, jaka drogę wybiorą.

- klasa matematyczno-ekonomiczna

uczniowie tej klasy realizują rozszerzony program nauczania z matematyki i geografii oraz rozszerzony język angielski, uczestniczą w zajęciach pracowni informatyczno-ekonomicznej. Światem rządzi pieniądz - na czym polegają zasady tych rządów, jak się przejawiają jak mogą wpływać na otaczającą nas rzeczywistość dowiedzą się uczniowie tej klasy. Poznają narzędzia, które pozwolą im lepiej rozumieć, analizować, wyciągać wnioski i praktycznie wykorzystywać zdobytą wiedzę z dziedziny gospodarki w skali mikro i makro

- klasa biologiczno-chemiczna

uczniowie tej klasy realizują rozszerzony program nauczania z biologii i chemii.