PlaterNówka nr 9/20  

 plater092020

   

BUFET  

   

Dla obsługi  

   

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

   

Licznik odwiedzin  

3327568
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
W sumie
88
831
2823
3809
3327568

Twój adres IP to: 54.236.59.154
Śr 2020-08-05 01:47:31
   
godlo_polski1.png
   

Liceum Ogólnokształcące

Szczegóły

- klasa dziennikarska

      uczniowie tej klasy realizują rozszerzony program nauczania historii i wiedzy o społeczeństwie oraz dodatkowo uczestniczą w zajęciach warsztatów dziennikarskich.


      W ramach warsztatów dziennikarskich uczniowie "bawią się w dziennikarstwo", poznając tajniki tego zawodu, uczą się rzetelności odpowiedzialności za słowo redagując szkolną gazetkę, prowadząc radiowęzeł, czy też kręcąc krótkie formy filmowe. Zdobywają wiedzę na temat filmu, uczestnicząc w programie "Nowe horyzonty edukacji filmowej". Współpracują z lokalnymi mediami, spotykają się z dziennikarzami, mają realny wpływ na życie szkoły.

 

- klasa teatralna

      uczniowie tej klasy realizują rozszerzony program nauczania historii i wiedzy o społeczeństwie oraz dodatkowo uczestniczą w zajęciach warsztatów teatralnych.

      Zajęcia z warsztatów teatralnych pozwalają młodzieży rozwinąć - bądź ujawnić - zdolności artystyczne. Umożliwią im świadome odbieranie kultury, rozwijają myślenie krytyczne oraz pozwalają wykazać się kreatywnością. uczniowie poznają wybitne dzieła teatralne i filmowe. Zdobywają umiejętności takie jak np: swobodne wypowiadanie się przed większym audytorium, radzenie sobie z tremą, przyciąganie uwagi słuchacza, które zaprocentują w przyszłości niezależnie od tego, jaka drogę wybiorą.- klasa matematyczno-ekonomiczna

      uczniowie tej klasy realizują rozszerzony program nauczania z matematyki i geografii oraz rozszerzony język angielski, uczestniczą w zajęciach pracowni informatyczno-ekonomicznej. Światem rządzi pieniądz - na czym polegają zasady tych rządów, jak się przejawiają jak mogą wpływać na otaczającą nas rzeczywistość dowiedzą się uczniowie tej klasy. Poznają narzędzia, które pozwolą im lepiej rozumieć, analizować, wyciągać wnioski i praktycznie wykorzystywać zdobytą wiedzę z dziedziny gospodarki w skali mikro i makro

 

- klasa biologiczno-chemiczna

      uczniowie tej klasy realizują rozszerzony program nauczania z biologii i chemii.

   
© Zespół Szkół Nr 2 im. Emilii Plater, Robert Smoliński