2028

Twój adres IP to: 54.162.184.214
Pn 2018-05-21 07:15:49

Nauka w technikum trwa 4 lata. Uczniowie uczą się przedmiotów ogólnokształcących na poziomie podstawowym i rozszerzonym oraz przedmiotów zawodowych. Kształcenie zawodowe ma charakter teoretyczny i praktyczny. Praktyczna nauka zawodu odbywa się w pracowniach szkolnych oraz podczas praktyk zawodowych w podmiotach gospodarczych zapewniających rzeczywiste warunki pracy. Uzupełnieniem przygotowania zawodowego są staże zagraniczne dla uczniów realizowane w ramach europejskiego programu Leonardo da Vinci.

- technik hotelarstwa

• rozszerzone przedmioty ogólnokształcące - język angielski, geografia
  • drugi język obcy – język niemiecki lub rosyjski
  • język obcy zawodowy
  • najważniejsze zawodowe przedmioty teoretyczne – działalność recepcji, usługi w hotelarstwie
  • pracownie praktycznej nauki zawodu – hotelarska, obsługi konsumenta, informatyczna
  • dwie praktyki zawodowe trwające po 4 tygodnie (łącznie 320 godzin) w różnych hotelach: DeSilva Piaseczno, DeSilva Airport Warszawa, Marriott, Gromada Warszawa, Ibis Stare Miasto, Radison Blue Sobieski

Absolwent po ukończeniu szkoły uzyskuje maturę oraz po złożeniu egzaminu z przygotowania zawodowego, dyplom technika hotelarstwa.

- technik obsługi turystycznej

• rozszerzone przedmioty ogólnokształcące - język angielski, geografia
  • drugi język obcy – język niemiecki
  • język obcy zawodowy
  • najważniejsze zawodowe przedmioty teoretyczne – organizacja imprez i usług turystycznych, geografia turystyczna
  • pracownie praktycznej nauki zawodu – turystyki, informacji turystycznej, obsługi informatycznej
  • trzy praktyki zawodowe trwające po 4 tygodnie (łącznie 480 godzin) w różnych biurach turystycznych: TUI, Neckermann, Rainbow, Gromada, Lingwista oraz w Piasecznie Chris, Syrenka, Ale Wakacje, K8

Absolwent po ukończeniu szkoły uzyskuje maturę oraz po złożeniu egzaminu z przygotowania zawodowego, dyplom technika obsługi turystycznej.

- technik eksploatacji portów i terminali

• rozszerzone przedmioty - język angielski, geografia
  • drugi język obcy – język niemiecki lub rosyjski
  • język obcy zawodowy

Absolwent po ukończeniu szkoły uzyskuje maturę oraz po złożeniu egzaminu z przygotowania zawodowego, dyplom technika eksploatacji portów i terminali.