1949

Pt 2018-02-23 03:03:58

WASZA PRZYSZŁOŚĆ PO SZKOLE

Wasza przyszłość po szkole

Zawody w jakich absolwenci mogą pracować i na jakich uczelniach i kierunkach mogą studiować

Klasa matematyczno-ekonomiczna

Klasa przeznaczona dla uczniów zainteresowanych studiami ekonomicznymi na kierunkach: ekonomia, zarządzanie, stosunki międzynarodowe, administracja, finanse, rachunkowość, bankowość, studiami prawniczymi, a także geografią, matematyką, planowaniem i gospodarką przestrzenną.

Klasa dziennikarsko-teatralna

Klasa przeznaczona dla uczniów zainteresowanych studiami humanistycznym, artystycznym i społecznym na kierunkach: polonistyka, historia, filmoznawstwo, reżyseria filmowa i telewizyjna, kulturoznawstwo, dziennikarstwo, socjologia, psychologia, prawo, pedagogika, europeistyka, animacja kultury.

Klasa biologiczno-chemiczna

Klasa przeznaczona dla uczniów zainteresowanych uczelniami medycznymi (wydział lekarski, stomatologia, dietetyka, farmacja, fizjoterapia, analityka medyczna, zdrowie publiczne, kosmetologia, pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne itp.), na uniwersytecie na kierunkach : biologia, chemia, biotechnologia, uniwersytetach przyrodniczych (np. weterynaria, technologia żywności) oraz na AWF.

Technikum kształcące w zawodzie: technik hotelarstwa

Absolwent technikum hotelarskiego może podjąć pracę w zakładach hotelarskich, ośrodkach wypoczynkowych, zakładach uzdrowiskowych, pensjonatach, zajazdach, gościńcach, schroniskach, kwaterach prywatnych, a także w bazach ruchomych: promowej, żeglugowej, kolejowej, lotniczej, w hotelach i innych instytucjach posiadających bazę noclegową. Może być zatrudniony w organach administracji samorządowej zajmujących się usługami hotelarskimi,  a także w branżowych organizacjach i stowarzyszeniach. Może prowadzić własną działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług hotelarskich.

Jest to także ukierunkowanie do kontynuowania nauki na kierunkach: turystyka, marketing, zarządzanie, rekreacja, hotelarstwo, public relations, filologia, geografia itp.

Technikum kształcące w zawodzie: Technik obsługi turystycznej

Absolwenci tego kierunku mogą być zatrudnieni w firmach zajmujących się organizacją i obsługą ruchu turystycznego. Mogą również podejmować pracę w urzędach administracji państwowej na stanowiskach związanych z organizacją i promocją turystyki danego regionu. Technik obsługi turystycznej może również prowadzić działalność gospodarczą na własny rachunek. Pracę znajdzie również w biurach podróży, hotelach, agroturystyce, izbach turystyki, punktach informacji turystycznej, zarówno w Polsce, jak i na terenie całej Unii Europejskiej.

Technikum kształcące w zawodzie: Technik eksploatacji portów i terminali

Absolwent jest specjalistą z zakresu obsługi podróżnych w portach i terminalach, w tym obsługi bagażowej, a także organizacji i prowadzenia prac związanych z przeładunkiem oraz magazynowaniem towarów i ładunków w portach i terminalach. Ukończenie tego kierunku daje szerokie możliwości zatrudnienia w portach i terminalach lotniczych, morskich, kolejowych, samochodowych i żeglugi śródlądowej, przedsiębiorstwach transportowych, spedycyjnych, przewozowych, w agencjach celnych zarówno w kraju jak i zagranicą, gdyż jest to tzw. EUROZAWÓD . Absolwenci mogą także podjąć pracę w charakterze personelu pokładowego na stanowisku stewardessa/steward.

Daje również świetną podbudowę do dalszego kształcenia na studiach wyższych na kierunkach bardzo obecnie poszukiwanych, m.in. transport, zarządzanie w transporcie lotniczym, teleinformatyka w transporcie lotniczym, budowa lotnisk, kierunki "mundurowe". Zawód ten jest także wskazany dla osób, które wiążą swoją przyszłość z wojskiem lub strażą pożarną.