WGS  

   

Dla obsługi  

   

Licznik odwiedzin  

4916364
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
W sumie
245
1474
5776
22626
4916364

Twój adres IP to: 34.236.134.129
Cz 2024-02-22 06:20:28
   
godlo_polski1.png
   

Spotkanie z Ernestem Bryllem

Szczegóły

 

Spotkanie z Ernestem Bryllem

 

         2 października 2014 roku w ramach cyklu „Spotkajmy się w bibliotece” odbyło się spotkanie z Ernestem Bryllem.

         Zostało ono zorganizowane przez Annę Waszczuk i Agnieszkę Kłobuchowską we współpracy z Elżbietą Samsel, Renatą Skórnicką i Beatą Bętkowską. Nasz gość, to człowiek wielu talentów i zainteresowań: poeta, dramatopisarz, krytyk filmowy, autor tekstów piosenek i musicali, a także dyplomata. Odznaczony między innymi Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski i Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

      W spotkaniu uczestniczyły klasy II b1, III b i III d z nauczycielami oraz bibliotekarki z zaprzyjaźnionych szkół piaseczyńskich. Na początku wysłuchaliśmy piosenki pt. „Psalm stojących w kolejce” z tekstem Ernesta Brylla w wykonaniu naszych absolwentów. Później autor mówił o swojej twórczości, o literaturze i poezji nawiązując także do historii Polski. Opowiadał o swoich przyjaźniach z pisarzami, malarzami, kompozytorami, reżyserami, aktorami… Wspominał współpracę z Agnieszką Osiecką, Włodzimierzem Korczem, Jerzym Dudą-Graczem, Andrzejem Wajdą i Krystyną Jandą. Podzielił się z nami refleksjami i doświadczeniami z czasów pełnienia funkcji ambasadora Polski w Irlandii.

         Uczniowie z uwagą i wielkim zainteresowaniem słuchali naszego gościa, zadawali pytania i z pewnością zapamiętają na długo tę szczególną lekcję literatury.

         Niebawem odbędzie się spotkanie z kolejnym gościem – w miłej, kameralnej atmosferze biblioteki szkolnej.

   
© Zespół Szkół Nr 2 im. Emilii Plater, Robert Smoliński