• PERSPEKTYWY 2023/24

• Z dumą ogłaszamy, że w 26 edycji Rankingu Liceów i Techników "PERSPEKTYWY", nasze liceum zdobyło brązowa tarczę, a technikum zostało uhonorowanesrebrna tarczą!

To rezultat ciężkiej pracy naszych uczniów i zaangażowania całej społeczności szkolnej.

Gratulacje dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego sukcesu!

• Program „Poznaj Polskę” w Platerówce

• Zakończyliśmy udział w programie „Poznaj Polskę” dofinansowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.  W ramach programu odbyły się trzy wycieczki.

Podczas pierwszej z nich, która trwała 3 dni,  uczniowie odwiedzili polskie wybrzeże.  W Gdyni zobaczyli historyczny układ urbanistyczny śródmieścia reprezentujący styl modernistyczny. W Katedrze Oliwskiej podziwiali dzieła sztuki sakralnej i wysłuchali koncertu organowego. Młodzież poznała także Gdańsk w zasięgu obwarowań XVII wieku wraz z Bazyliką Mariacką i obejrzała wystawę w Muzeum II Wojny Światowej imponującą wielkością oraz wnikliwym ujęciem tematu. W trzecim dniu  uczniowie zwiedzili Muzeum Stutthof - Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny i Zagłady oraz opactwo cystersów w Pelplinie z prawdziwą perłą architektury – Bazyliką Katedralną Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Dwie kolejne wycieczki – tym razem jednodniowe –  pozwoliły na poznanie Płocka, w którym zaczęła się historia Mazowsza oraz Kozłówki i Kazimierza Dolnego. Wzgórze Tumskie wraz z Bazyliką Katedralną, Muzeum Diecezjalne gromadzące skarby sztuki sakralnej, Muzeum Mazowieckie z wystawą sztuki secesji  oraz stylu art déco, Stary Rynek, bulwary nadwiślańskie i molo spacerowe na Wiśle to atrakcje Płocka, które uczniowie mogli poznać podczas wycieczki.

Kozłówka zachwyciła wszystkich pełnym przepychu pałacem rodu Zamoyskich, Kazimierz zaś – piękną architekturą i niepowtarzalną atmosferą.

• Najpiękniejsza ozdoba bożonarodzeniowa 2023

• Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie "Najpiękniejsza ozdoba bożonarodzeniowa". Każdy uczeń może przygotować 1 ozdobę (np. stroik, bombkę, etc.) - technika pracy jest dowolna. Termin składania prac- 4-6.12.2023 r. Czekają super nagrody- szczegółowe informacje znajdziesz w regulaminie :).

• Najlepsze szkoły

• Projekt "Onkoakademia kluczem do zdrowia"

100 uczniów naszej szkoły wzięło udział w projekcie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego realizowanym w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki  - Popularyzacja nauki i promocja sportu dofinansowanym ze środków budżetu państwa.

Niedziela 05.05.2024